Cmentarz Stare Powązki Warszawa

Jesteśmy dyspozycyjni i gotowi by opiekować się grobem Twoich bliskich na cmentarzu Stare Powązki w Warszawie

Sprzątanie i mycie grobów

Renowacja grobów z piaskowca

Stała opieka nad grobami

Stała opieka nad grobami na cmentarzu Powązkowskim

Renowacja, czyszczenie grobów oraz stała opieka nad grobami na cmentarzach w Warszawie i okolicach

Jako młody zespół z wieloletnim doświadczeniem w branży, oferujemy kompleksowe usługi z zakresu opieki nad grobami. Chcemy pomóc każdemu, kto pragnie zadbać o miejsce spoczynku swoich bliskich. Nasza firma działa na terenie Warszawy oraz okolicznych miejscowości, a nasze usługi są wykonywane przez profesjonalistów z dbałością o indywidualne potrzeby klienta. Opiekujemy się grobami również na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Nasze usługi są szybkie i proste w zamówieniu, dzięki czemu Państwo zaoszczędzą czas. Wystarczy nam jedna wiadomość, a my zajmiemy się resztą – od wykonania usługi, po przesyłanie dokumentacji fotograficznej. Gwarantujemy bezpośredni kontakt oraz indywidualne podejście do każdego klienta, zawsze z szacunkiem dla miejsca pochówku.

Jeśli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji lub omówić szczegóły, zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 780 611 608 lub do spotkania przy grobie. Od kilku lat specjalizujemy się w opiece nad cmentarzami, a szczególną uwagę poświęcamy Cmentarzowi Powązkowskiemu, gdzie braliśmy udział w największej dotąd akcji renowacyjnej grobów w Europie.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i zaufania naszemu doświadczonemu zespołowi.

O Cmentarzu Stare Powązki

Cmentarz Powązkowski, zwany także Starymi Powązkami, to zabytkowa nekropolia położona przy ulicy Powązkowskiej 1 w Warszawie. Cmentarz o powierzchni 43 ha jest otoczony ulicami Okopową, Powązkowską, Tatarską i Jana Ostroroga, a jego opiekę sprawuje Kuria Metropolitalna Warszawska, reprezentowana przez zarząd cmentarza. Społeczny Komitet Opieki nad Starymi Powązkami pełni rolę opiekuna społecznego.

Cmentarz został założony 4 listopada 1790 na darowanej przez rodzinę Szymanowskich działce i poświęcony 20 maja 1792 w obecności króla. Początkowo zajmował powierzchnię około 2,6 ha. W 1792 roku na cmentarzu zbudowano kościół św. Karola Boromeusza, zaprojektowany przez Dominika Merliniego i ufundowany przez duchowieństwo warszawskie. Przed poświęceniem cmentarza na terenie nekropolii wystawiono również tzw. katakumby.

Cmentarz był wielokrotnie poszerzany w latach 1812, 1820, 1830, 1837, 1841, 1844, 1851-1852 oraz w 1864, 1865 i 1871 roku, gdy Rada Administracyjna Królestwa Polskiego wywłaszczyła tereny. W wyniku tych działań cmentarz osiągnął obecną powierzchnię.

Podczas okupacji niemieckiej znajdowały się tu podziemne arsenały broni. Podczas powstania warszawskiego Niemcy umieścili na cmentarzu szpital polowy. W czasie działań wojennych zniszczonych zostało wiele nagrobków i poważnie uszkodzonych zostało wiele grobów. Po wojnie przystąpiono do prac renowacyjnych, a w 1949 roku otwarto Muzeum Męczeństwa Narodu Polskiego.

Na cmentarzu odnajdziemy m.in:

  • Grób Melchiora Korwina Szymanowskiego, fundatora cmentarza, i jego rodziny
  • Katakumby – Mauzoleum zawierające prochy pomordowanych w obozach koncentracyjnych
  • Grób płka Stanisława Węglowskiego
  • Grobowiec Jana Kiepury
  • Katakumby – grób Czesława Niemena

© AdaPol. All rights reserved.
Projektowanie stron - OlimpWeb.